Nasi autorzy
Luiza “Eviva” Dobrzyńska,
Warszawianka, z zawodu technik medyczny. Pisze od dwunastego roku życia. Recenzuje nowości książkowe i filmowe la portalu Paradoks.net.pl oraz różne pozycje na własnej stronie www.czytadela.com
Pisała przez jakiś czas artykuły dla portali wPolityce.pl i wGospodarce.pl
Jej krótsze formy, zamieszczane w internecie, były kilkakrotnie nagradzane, między innymi przez portale Mythai i Efantastyka.
Utwór “I pójdę pod cyprysy złorzeczyć jego laurom” otrzymał wyróżnienie w konkursie Polconu, największego polskiego konwentu SF i fantasy, “Uwolnij fantazję”.
Debiutancka książka “Dusza” zajęła I miejsce w pierwszej edycji konkursu Literacki Debiut Roku, została jednak później zdyskwalifikowana z powodu naruszenia jednego z punktów regulaminu (druk przed rozstrzygnięciem konkursu). Ta sama książka otrzymała też II miejsce w głosowaniu na Nagrodę Nautilusa 2013. Kontynuacja “Duszy” “Kawalkada”, została wybrana “Książką na wiosnę 2012” w kategorii SF i fantasy w konkursie portalu granice.pl.
W roku 2015 dostała III nagrodę w konkursie Polconu na opowiadanie fantasy “Tyle co błysk” oraz wyróżnienie w konkursie kwartalnika Creatio Fantastica na opowiadanie do antologii „X” pt. “Dziesiąty zabytek”.
W 2017 roku jej opowiadanie “W cieniu Warowni” zdobyło wyróżnienie w konkursie Fabryki Słów pt „Ostatnia cytadela”
W 2020 roku podpisała umowę z amerykańskim wydawnictwem Royal Hawaiian Press na trzy różne serie wydawnicze “Lunnaria", “Legends of the Future” oraz “The vampire league”.
Maciej Rapa
Marzyciel i introwertyk, którego większość życia toczy się w jego własnej głowie. Aby uciec od rzeczywistości czyta książki oraz gra w gry komputerowe, dzięki czemu najłatwiej spotkać go w sieci. Do realnego świata wraca tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne lub kiedy istnieje możliwość wyjazdu na strzelnicę bądź do lasu. Żyje głównie dla jednego marzenia, którym jest zbudowanie własnego, rozwiniętego uniwersum.
Dominika Skoczeń
Kiedy nie pisze książek, prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Czerw Fantastyczny, poświęcony popkulturze i fantastyce. W swoich filmach opowiada o dobrych serialach i książkach oraz wyśmiewa te złe, dyskutuje z gośćmi, prowadzi także serię filmów o tworzeniu dobrych historii i pisaniu książek.
Na co dzień jest szermierzem, ćwiczy Nowoczesną Szermierkę Klasyczną (MCF).
Kanał Czerw Fantastyczny: https://www.youtube.com/c/CzerwFantastyczny
Łukasz Żywulski
Urodzony w 1983 r. w Ełku. Absolwent historii i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. Autor kilkunastu artykułów oraz książek: Zanim ziemia katyńska wchłonęła jego krew. Listy Pawła Słani do narzeczonej Marii Lortz z lat 1933-1939 ( 2022), Po czcionce do książki. Śladami Teodora Heneczka (2018), Katalog starych druków Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie (2016). Pomysłodawca projektów edukacyjno-historycznych związanych z Górnym Śląskiem: „Po czcionce do książki. Śladami piekarskiego drukarza Teodora Heneczka”, „Piekary Literackie. Historia i tradycja miasta słowem pisana”, „Świadectwo człowieczeństwa w czasie zagłady. Historia Ireny Gut-Opdyke”, „Dziedzictwo Wawrzyńca Hajdy”. Laureat stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku, Nagrody Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy w 2023 roku oraz zdobywca nominacji w konkursie Fundacji im. Janusza Kurtyki do nagrody „Przeszłość/Przyszłość” w kategorii „Strażnicy Ksiąg” w 2023 roku.
Weronika Szelęgiewicz
Filolog, nauczycielka i pisarka. Pochodzi z Kłodzka, ale swoje życie związała z Krakowem. Tworzy dla dzieci. Zadebiutowała baśnią dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych pt. Koniberki”.
Adrianna Biełowiec
Autorka fantastyki naukowej, z naciskiem na hard, biopunk i military. Rzadziej pisze grozę, głównie w formie opowiadań. zadebiutowała powieścią “Czas wysłańca” w 2003 roku. Miłośniczka sztucznej inteligencji, cyborgów i dronów. Zajmuje się hobbystycznie ziołolecznictwem, sportem, tworzeniem muzyki elektronicznej oraz filmów.
Eden West
Mieszka w USA ze swoją rodziną, kocha wycieczki w góry, sztukę i ogrodnictwo. W swoich książkach lubi poruszać skomplikowane tematy związane ze środowiskiem LGBTQ+, pisze obyczajowe historie dotyczące ważnych problemów społecznych, a okazjonalnie tworzy też opowiadania erotyczne BL. Jej konkursowa historia umieszczona w serwisie Literotica została doceniona przez użytkowników tej platformy i zwróciła uwagę wydawnictwa HM, które podjęło się jej tłumaczenia i dostosowania do polskiego rynku, by wydać ją pod tytułem „Druga szansa: Profesor”.
Zygmunt Schaefer
Absolwent XIII Studium Filatelistyki PZF (2018 – 2020). Inicjator pokazów i wystaw filatelistycznych urządzanych zarówno przez Terenowe Koło PZF Nr 29 w Piekarach Śląskich
jak i przez Oddział Bytomski. Projektant kopert, kartek i stempli okolicznościowych. Aktywny wystawca filatelistyczny. Odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie spraw finansowych Koła i terminowy odbiór abonamentu. W 2013 roku przejął obowiązek prowadzenia Kroniki Koła oraz ewidencję wydawnictw filatelistycznych. Sprawny organizator pracy Koła.
Krzysztof Detyna
Krzysiek urodził się w 1986 roku, tym samym co Robert Pattinson, bliźniaczki Olsen (obydwie!) i tu podobieństwa się kończą. Od początku kariery związany z branżą kreatywną – początkowo od strony tłumaczeń i internacjonalizacji tekstów, następnie zdobył uznanie jako kompozytor muzyki do gier video. Od kilku lat prowadzi satyrycznego bloga „Krzysiek vs Siły of Darkness”, gdzie publikuje krótkie komediowe opowiadania. Lot pustaka to jego pierwsze starcie z długą formą, jaką jest powieść. Prywatnie mąż, ojciec, fan książek Kurta Vonneguta, gitarzysta ze skłonnością do popadania w gatunki z przedrostkiem „prog”, a od teraz lekko przerażony debiutem pisarz.
Florian Konrad
Tworzyć zaczął w bardzo młodym wieku, bo już będąc dwunastolatkiem napisał pierwszą powieść. W następnym roku – kolejną. Jednak okres nastoletniego buntu pochłonął go całkowicie, co skutkowało zniszczeniem wczesnego dorobku (może i lepiej).
Do pisania powrócił pod koniec 2010 roku. Opowiadania i wiersze publikował i publikuje na portalach internetowych. W systemie Ridero, własnym sumptem wydał 28 książek. “Wypadowy… ” jest więc – można rzec – jego prawdziwym debiutem prozatorskim.
Lubimyczytać: https://lubimyczytac.pl/autor/178765/florian-konrad
MARCIN HALSKI
Rocznik 1986. Urodził się w Piekarach Śląskich i mieszkał tu przez ćwierć wieku. Niektórzy mówią, że jest niepoprawnym marzycielem. Jednak Ci, którzy go znają, twierdzą, że powinien urodzić się w innym, równoległym świecie. Ukończył filozofię, pracował w różnych sektorach, by przyglądać się ludziom i mechanizmom ich działania. W głębi duszy pisarz, bo dla niego słowo jest magią, a zarazem balsamem dla duszy. Uwielbia książki, głównie fantasy oraz muzykę – czerpie natchnienie, czytając i grając na gitarze. Obecnie mieszka w niewielkim, spokojnym mieście niedaleko Piekar, w którym dzieli siebie z miłością swego życia, którą jest syn i jego mama. Jest też współlokatorem dwóch, nie do końca stabilnych, emocjonalnie kotów. W 2020 roku zadebiutował książką, a właściwie poradnikiem, pełnym humoru i spostrzeżeń, dotyczących życia dwojga ludzi pt. „Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą” oraz mroczną powieścią post-apo “Chrystusowa Ziemia”.
Strona autora na Fb: https://www.facebook.com/MarcinHalskiAutor/
Strona autora w LC: https://lubimyczytac.pl/autor/197766/marcin-halski
Instagram: https://www.instagram.com/haloczek/
E.RAJ
Z wykształcenia informatyk, kulturoznawca i grafik, z zawodu projektant, z zamiłowania rysowniczka, malarka i autorka powieści dark fantasy oraz grozy i erotyki. Pisze od dziecka, ale “Uczeń nekromanty” jest jej pierwszą powieścią wydaną drukiem. Jej opowiadania można także spotkać w kilku antologiach.
Strona autorki: www.uczennekromanty.pl
Facebook: www.facebook.com/UczenNekromanty
Strona autorki na LC: https://lubimyczytac.pl/autor/176017/e-raj
Instagram: https://www.instagram.com/e_raj_uczennekromanty/