Szalejemy z nowościami i dwiema przesprzedażami, ale w między czasie chcemy przedstawić kolejnego autora🥰

Nie wiemy, czemu tak późno😜

Wydaliśmy w zeszłym roku “Zanim ziemia katyńska…” jego autorstwa, a juz 19 października pojawi się najnowsza książka z jego nazwiskiem na okładce: “Izba Regionalna w Piekarach Śląskich. Historia, działalność i zbiory społecznego archiwum miasta i regionu”.

Łapcie bio:

Łukasz Żywulski ur. w 1983 r. w Ełku. Absolwent historii i bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich. Autor kilkunastu artykułów oraz książek: Zanim ziemia katyńska wchłonęła jego krew. Listy Pawła Słani do narzeczonej Marii Lortz z lat 1933-1939 (Wojkowice 2022), Po czcionce do książki. Śladami Teodora Heneczka (Piekary Śląskie 2018), Katalog starych druków Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie (2016). Pomysłodawca projektów edukacyjno-historycznych związanych z Górnym Śląskiem: „Po czcionce do książki. Śladami piekarskiego drukarza Teodora Heneczka”, „Piekary Literackie. Historia i tradycja miasta słowem pisana”, „Świadectwo człowieczeństwa w czasie zagłady. Historia Ireny Gut-Opdyke”, „Dziedzictwo Wawrzyńca Hajdy”. Laureat stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2019 roku, Nagrody Miasta Piekary Śląskie w dziedzinie kultury im. Wawrzyńca Hajdy w 2023 roku oraz zdobywca nominacji w konkursie Fundacji im. Janusza Kurtyki do nagrody „Przeszłość/Przyszłość” w kategorii „Strażnicy Ksiąg” w 2023 roku.

Jak to mawia klasyk  “robi wrażenie”😉 Wyczekujcie postów związanych z publikacją, bo premiera zbliża się wielkimi krokami😉

Pozdrawiamy, Wydawnictwo Hm…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *